Akcja charytatywna

 

 

FUNDACJA MIASTA SPORTU

Fundacja Miasta Sportu to organizacja non-for-profit, której celem jest promocja wolontariatu sportowego i pracowniczego w Polsce, a także wspieranie młodych, utalentowanych sportowców w rozwoju ich kariery.

Fundatorem Fundacji Miasta Sportu jest agencja marketingu sportowego Sport Evolution.

- W ramach naszej podstawowej działalności realizujemy wiele działań o charakterze non-for-profit. Jako podmiot prowadzący działalność gospodarczą napotykaliśmy na wiele ograniczeń prawnych i administracyjnych. Wierzymy, że Fundacja pomoże w przyszłości wielu młodym sportowcom w rozwoju ich kariery i talentu. Nasza wiedza i doświadczenie oraz wsparcie ekspertów z różnych dziedzin zasiadających w Radzie Fundacji pomoże efektywnie zarządzać pieniędzmi pozyskanymi od donatorów - Michał Drelich, dyrektor zarządzający SE Group.

Rada Fundacji Miasta Sportu

Zaproszenie do zasiadania w Radzie Fundacji Miasta Sportu przyjęli ludzie o ogromnym autorytecie, którzy odnieśli w swoim fachu niezaprzeczalny sukces. Wierzymy, że różnorodna wiedza i doświadczenia pozwolą nam w najbardziej kompleksowy sposób mierzyć się z zadaniami, do których powołana została Fundacja Miasta Sportu. 

W Radzie Fundacji zasiadają:

Stefan Szczepłek – polski dziennikarz sportowy, komentator.
Iwona Guzowska – polska kick-boxer i polityk, posłanka na Sejm VI i VII
Tomasz Karolak – polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy; dyrektor artystyczny Teatru IMKA.
Artur Pupka - prof. dr hab. n. med.; specjalista chirurgii naczyniowej, ogólnej, angiologii, transplantologii klinicznej i medycyny sportowej
Krzysztof Lewandowski - Prezes Zarządu Euco S.A.


NA CO ZBIERAMY PIENIĄDZE?

Szkolenia dla wolontariuszy z udzielania pierwszej pomocy oraz w zakresie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, wraz z nabyciem uprawnień do pracy jako służba informacyjna na imprezach sportowych
Program stypendialny dla młodych, uzdolnionych sportowców, których talent ma rozbłysnąć podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020 


PROGRAM STYPENDIALNY – MULTISPORT TEAM TOKIO 2020

Wraz z naszymi partnerami i donatorami uruchomiliśmy specjalny program stypendialny dla młodych, uzdolnionych sportowców, których talent zabłyśnie podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020, a szczyt formy przypadnie na Igrzyska Olimpijskie w 2024 roku.

Wierzymy, że nasza wiedza i doświadczenie mogą komuś pomóc w rozwoju kariery sportowej. Naszym stypendystom zaoferujemy nie tylko wsparcie trenerskie i finansowe, ale również obsługę marketingową i PR.

Założenia programu:

Sportowcy, którzy wejdą w skład Multisport Team Tokio 2020 zostaną objęci 4-letnią opieką stypendialną, trenerską i marketingową. Jednak w połowie programu (po 2 latach) nastąpi weryfikacja – ocena postępów zawodnika zarówno w sferze sportowej, jak i osobistej. W tym momencie współpraca może zostać zawieszona lub kontynuowana.

Zasadnicza różnica w naszym podejściu polega na przekonaniu, że dom buduje się od fundamentów, a nie od dachu. Uważamy, że błędem, szczególnie w odniesieniu do młodych zawodników, jest przekazywanie im pieniędzy wprost na konto, gdyż nie potrafią oni tych pieniędzy umiejętnie wykorzystać. Mówiąc wprost zwykle je przejadają lub trwonią.

Znacznie lepszym pomysłem wydaje się danie takim zawodnikom wędki. Tą wędką ma być zespół ekspertów, którzy umiejętnie pokierują karierą zawodnika. Jeśli on tę szansę wykorzysta, to pieniądze z czasem także się pojawią.

Dlatego budując strukturę wydatków takiego teamu w pierwszej kolejności postawimy na zatrudnienie utytułowanego trenera i team managera.

Zadaniem skautów/trenerów koordynatorów byłoby wyszukiwanie kandydatów do Teamu. Wytypowanych kandydatów będziemy gruntownie badali, również pod kątem motywacji i predyspozycji psychicznych, stąd w teamie psycholog sportowy. Dopiero w przypadku zakwalifikowania zawodnika do Teamu, skauci będą otrzymywali wynagrodzenie w postaci success fee, a dotychczasowi trenerzy/kluby ekwiwalent za wyszkolenie.

Team ma liczyć od 4 do 10 zawodników (w zależności od naszych możliwości finansowych). Zawodnik wchodzący do Teamu będzie miał zagwarantowaną:
- opiekę trenerską, w tym sfinansowanie lub dofinansowanie 2-3 obozów klimatycznych z Janem Rehulą [dowiedz się więcej];
- opiekę menadżerską, obejmującą również organizację wyjazdów na zawody, reprezentowanie zawodnika wobec potencjalnych sponsorów etc.
- opiekę marketingową i PR;
- opiekę psychologa sportowego;
- opiekę medyczną;
- wsparcie sprzętowe (skala uzależniona od pozyskanych sponsorów i/lub środków finansowych).

Ponadto do podziału pomiędzy wszystkich zawodników Teamu będzie pewna pula pieniędzy, dzielona proporcjonalnie do osiąganych sukcesów tzn. wycenione będą np. medale Mistrzostw Polski, Europy czy świata, jak i wysokie, punktowane miejsca w zawodach ETU/ITU.

Dopiero w przypadku osiągnięcia wysokiego poziomu sportowego (wejście w ranking olimpijski) możliwe będzie wypłacanie zawodnikowi comiesięcznego stypendium.

Kandydatami do wejścia do Teamu mają być wyłącznie zawodnicy w wieku juniora starszego (19 lat) lub młodsi.

 

Poznaj Multisport Team Tokio 2010:

Head coach – Jan Rehula
Brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Sydney (2000) w triathlonie, aktualnie trener zajmujący się wysokiej klasy zawodnikami, który pracował z kadrami juniorskimi w Europie, Korei i Australii. Jego podopiecznym był m.in. Simon Whitfield, złoty medalista IO w Sydney i srebrny z IO w Pekinie.

Team Manager – Zbigniew Łasica
Absolwent warszawskiej AWF, od najmłodszych lat związany ze sportem. Instruktor pływania, żeglarstwa i motorowodniactwa. Członek AZS-AWF Warszawa, współpracownik Akademii Triathlonu. Założyciel biura podróży Noble Concierge, współwłaściciel biura podróży Sporturismo, które obsługuje m.in. Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia czy Polski Związek Triathlonu.

Psycholog sportowy - Wojciech Herra 
Z wykształcenia psycholog, specjalista z zakresu Psychologii Organizacji i Zarządzania. Absolwent podyplomowego Studium Zarządzania Zasobami Ludzkimi oraz Szkoły Trenerów Biznesu organizowanej przez Pracownię TROP i Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Aktualnie doktorant wydziału psychologii SWPS w Warszawie - prowadzi badania nad wpływem osobowości handlowca na skuteczność sprzedaży dla obecnych i nowych klientów.

PR, Marketing&Sponsoring Manager – Michał Drelich
Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Dyrektor Zarządzający w agencji marketingu sportowego Sport Evolution.


JAK NAS WESPRZEĆ?

Pamiętajcie, że to w jakim celu uda nam się zrealizować założone cele zależy również od Was!

Każdy z Państwa może pomóc rozwijać prowadzoną przez naszą Fundację działalność, poprzez przekazanie na poniższe konto darowizny:

03 1240 5354 1111 0010 6289 0611

Fundacja Miasta Sportu
Aleja Bzów 19/2
05-509 Józefosław

Darowizny można również dokonać podczas rejestracji do Enea IRONMAN 70.3 Gdynia, IRONMAN 5150 Warsaw i ONICO Gdynia Półmaraton. Wystarczy zaznaczyć w formularzu zgłoszeniowym (krok 7.) program, który chcą Państwo wesprzeć i wskazać kwotę (nie mniej niż 1 Euro/5 złotych), która zostanie doliczona do opłaty startowej, a następnie przekazana na konto Fundacji Miasta Sportu.

Wsparcie finansowe przekazane Fundacji Miasta Sportu jest przeznaczone w całości na cele statutowe.

Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydują się wesprzeć działania naszej Fundacji. Więcej o działalności Fundacji dowiedzą się Państwo na stronie www.fundacjamiastasportu.pl